Viete, čo vám môže pomôcť schudnúť? Obyčajná polievka!

Viete, čo vám môže pomôcť schudnúť? Obyčajná polievka!

Pri chudnutí je veľmi dôležitá aj zmena jedálnička, to nie je pre nikoho žiadna novinka. Ak ste sa rozhodli chudnúť a jesť teda zdravšie a diétnejšie, možno časom stratíte inšpiráciu na to, čo variť. Vsaďte na jednoduché a zdravé zeleninové polievky. Pozrite si naše tipy, ktoré polievky vám môžu naštartovať proces spaľovania a rýchlejšie vás zbaviť nežiaducich alebo nadbytočných kíl!

Viete, čo vám môže pomôcť schudnúť? Obyčajná polievka!
(zdroj: unsplash.com)

Bez tuku a bez smotany

Polievky, ktoré sú vhodné na rýchle chudnutie alebo sú jednoducho zdravé a pre organizmus prospešné si môžete pripraviť v podstate z akejkoľvek zeleniny. To, čo by ste mali obmedziť, respektíve takmer vôbec pri ich príprave nepoužívať, je tuk. Na ochutenie radšej použite morskú soľ a koreniny, ktoré podporujú spaľovanie tukov, čo je napríklad chilli, zázvor, biele korenie, karí alebo kajanské korenie. Rovnako sa vyhnite zahusťovaniu polievky múkou alebo pridávaním smotany. Namiesto smotany na varenie použite radšej kyslú smotanu, alebo nízkotučný čerstvý syr, poprípade vajce zmiešané s mliekom či nízkotučný tvaroh, syr ricotta alebo biely jogurt. Pre posilnenie imunity by ste zeleninu v polievke nemali rozvariť, ale uvariť tak, aby bola len ideálna na prehryznutie.

Klasická kapustová

Ak si chcete dať polievkovú diétu, mali by ste polievku konzumovať ako hlavné jedlo počas určitého obdobia. Polievkové diéty sú obľúbené najmä pre svoju nízkokalorickú povahu a schopnosť naozaj rýchlo pomôcť pri chudnutí. Väčšinou ide o konzumáciu polievok z čerstvej zeleniny bohatej na vlákninu. Pripraviť si takéto polievky nie je žiadna veda, stačí mať tie správne ingrediencie. Jednou z polievok najlepších na chudnutie je určite kapustová polievka. Táto polievka je priam zázračná, pretože je nízkokalorická a obsahuje veľa vlákniny. Recept nie je zložitý. Potrebovať budete len jednu veľkú hlavu kapusty, dve cibule, dve zelené papriky, tri stredne veľké paradajky, tri stonky zeleru, jednu mrkvu, jednu plechovku paradajok, 6-8 šálok zeleninového vývaru, soľ a korenie podľa chuti. Všetku zeleninu pokrájajte (kapustu na rezance, cibuľu na kocky, paradajky a papriky na kocky, zeler a mrkvu na kolieska), orestuje v hrnci s hrubým dnom a zalejte zeleninovým vývarom s paradajkami. Varte na miernom ohni, až kým zelenina nezmäkne.

Hokkaido na chudnutie

Samozrejme, zmiešať môžete aj viaceré druhy zeleniny, alebo vyskúšať ešte diétnu tekvicovú polievku. Tekvicová polievka-pyré totiž obsahuje veľa vitamínov a minerálov z tekvice a je aj ľahko stráviteľná. Potrebovať budete veľkú tekvicu, veľkú cibuľu, dva strúčiky cesnaku, štyri šálky zeleninového vývaru, lyžicu olivového oleja, soľ a čierne mleté korenie podľa chuti. Cibuľu s cesnakom orestujte, nakrájanú tekvicu poduste spolu s nimi asi 5 minút a zmes zalejte zeleninovým vývarom. Varte, až kým tekvica nezmäkne, potom polievku rozmixujte ponorným mixérom. Na záver ešte pridajte soľ, korenie alebo čerstvé bylinky. Na chudnutie môžete vyskúšať aj zelerovú, šošovicovú alebo mrkvovú polievku – internet je plný rôznych receptov, pri ktorých si každý príde na svoje. Samozrejme, polievkovú diétu môžete doplniť aj naším tipom na najlepšie tabletky na chudnutie, poprípade si pozrite aj naše rady z portálu NakupnaPoradna.sk. Myslite však na to, že len sa správne stravovať a užívať výživové doplnky nestačí – musíte mať aj dostatok pohybu.