O STRÁNKE

Vitaj(te).

Volám sa Monika a tento blog je miestom, kam uverejňujem svoje drobné vedomosti, postrehy a úvahy zo sveta výživy a udržateľného, výživného životného štýlu.

Fakty o výžive - Nutričný terapeut Monika MarekováSom  „srdcom i žalúdkom“ nezávislý nutričný terapeut. Rada píšem o výžive človeka ako vednej disciplíne z rôznych uhlov pohľadu, predovšetkým o význame stravovania v kontexte prevencie ochorení, podpory zdravia a výživného životného štýlu. Verím, že výživa človeka je zaujímavá práve vďaka tomu, že neexistuje jediný univerzálny stravovací model aplikovateľný na každého.

Fakty o výžive vznikli ešte v čase mojich štúdií „nutričnej terapie“ (výživy človeka) na brnenskej Masarykovej Univerzite. Zaujímalo ma, ako o výžive zmýšľajú ľudia „tam vonku“ vo svete internetu mimo „stroho exaktného“ akademického prostredia a založila som si jednoduchú stránku na Facebooku. Medzičasom sa rozrástla o mnohých členov.

Ak by som smela charakterizovať môj vzťah k výžive jediným slovom, bol by to určite „Rešpekt“ – veľký rešpekt voči výžive  ako vednej disciplíne, ktorá pokrýva široké spektrum ľudského bytia – od ideologického, cez biologické, až po ekonomické, ekologické a sociálno-politické. Úprimne ma fascinuje skutočnosť, že výživa človeka je vo svojej podstate jednoduchá a nesmierne zložitá zároveň, lebo sa dotýka každého z nás jedinečným spôsobom.

Keby stránky „Fakty o výžive“ vznikali dnes, myslím, že by dostali iný názov – „fakty“ znejú predsa len trošku úzkoprso a prísne pre web, ktorý sa snaží poskytnúť čo najširší a chápavý pohľad na výživu človeka… Na druhej strane som rada, že čitateľské publikum prijalo „Fakty“ s nadšením ako webový priestor, kde sa o výžive pojednáva z rôznych uhlov pohľadu na základe poznatkov medicíny založenej na dôkazoch…

Fakty o výžive boli, sú a budú stránkami komerčne nezávislými z hľadiska prezentovaných informácií o výžive resp. všeobecnej mienkotvornosti. Reklamné odkazy, ktoré sa na blogu vyskytujú, som osobne starostlivo vybrala podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Poskytujú mi možnosť získať drobnú províziu pre zaplatenie webového priestoru alebo nákup nových kníh o výžive, z ktorých čerpám poznatky a inšpirácie pre nové články, videá a príspevky. Podrobné informácie o partnerstvách a spoluprácach webu Fakty o výžive nájdete pod týmto odkazom.

V neposlednom rade treba pripomenúť, že Fakty o výžive sú predovšetkým o Vás, čitateľoch, ktorí trpezlivo venujete čas čítaniu príspevkov, odovzdávaniu povzbudivých i kritických komentárov, rozprúdeniu obohacujúcich diskusií ale aj zdieľaniu a lajkovaniu na sociálnych sieťach…

Bez Vás by „Fakty“ boli len prázdnymi slovami niekde na internete…

Patrí Vám veľké Ďakujem.

ODBER NOVINIEK

Dostávaj jednoduchý súhrn zaujímavostí z blogu Fakty o výžive priamo na Tvoj email.

Žiaden spam, len výživné informácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *