O VÝŽIVE NA YOUTUBE A 30 BANÁNOCH NA OSOBU A DEŇ

Toto by sa Ti tiež mohlo páčiť ...

3 komentáre

 1. dungeo píše:

  Uz len skutocnost, ze potrebuje natocit videoreakciu na diskusiu s nou hovori o tom, ze posledny odstavec je pravdivy… Nehovoriac o sposobe, akym zosmiesnuje kazdy iny nazor… podla mna si takto potrebuje riesit svoje komplexy, problem je vsak to, ze zvedie na svoje somariny kopec dalsich ludi…

 2. kika píše:

  zaujimave, ze po svete su tisicky a tisicky ludi, ktori sa stravuju rovnako ako ona a su tiez v poriadku. opis jej jedalnicku je dost prehnany, takto ako je to opisane to uplne nie je. a mimochodom, su aj knihy o tom, ako low fat high carb stravou liecit cukrovku druheho typu a pri prvom type si tym ludia vyrazne znizia potrebu inzulinu. a napisal ich lekar dr. barnard. a stravovanie na 80:10:10 sposob oznacuje aj kopec inych lekarov za najlepsiu cestu – napr. dr. mc dougall a dr. campbell. odklajkovavam tuto stranku, dovi.

  • Monika-Autor píše:

   Dobrý deň, Kika.
   High carb low fat vegan má mnoho podôb vzhľadom na to, že nemáme presne tabuľkovo do bodky definované, čo presne znamená „high carb“ a „low fat“ – Môžu to byť veľmi vyvážené vegánske stravovacie režimy, ktoré pri troške vynaliezavosti a pestrosti poskytujú človeku všetky (makro/mikro)živiny vo vyváženom pomere … Freelee podľa mňa medzi takýchto ukáznených a dobre živených vegánov nepatrí (ba skôr robí vegánstvu ako takému hanbu svojim perverzným vystupovaním).
   Pokiaľ ide o diabetes, treba vziať v úvahu konkrétne tipy ľudí, ktorí sa takto vyliečili. Ak sa človek, povedzme z prostredia USA, so závažnou nadváhou, diabetom a dvojitým cheeseburgerom na večere začne zrazu stravovať nízkotučne, s vysokým podielom vlákniny, zeleniny, ovocia, strukovín a pod., má dobré šance prinajmenšom na úpravu hmotnosti, čo veľmi úzko súvisí aj s liečbou/zlepšením diebetu… Toto sú však zistenia čisto hypotetické a my nemáme dostatok relevatných štúdií pre objektívne zhodnozenie (resp. nemôžeme takéto stravovanie odporúčať plošne)…. Odporúčanie „nejesť mastné veci a jesť viac vlákniny“ však „odjakživa“ bolo súčasťou všeobecných diétnych odporúčaní pri diabetickej diéte… dokonca sa v súčasnosti prehodnocuje negatívny postoj k tukom (resp. ich primeranému zastúpeniu v strave, nie nadbytočnej konzumácii)… Trojica Barnard, Campbell a Mc. Dougall je známa, vo vedeckom svete ale veľmi kontrovezná (ak je niekto lekár, nemusí mať univerzálnu pravdu). Ich „vedecké“ teórie a postoje majú veľmi veľa medzier.
   Mrzí ma, že odchádzate len preto, že vyjadrujem kritiku s ktorou asi nesúhlasíte. Je ľahšie odísť, než konštruktívne diskutovať. Výživa nikdy nebola/nebude rovnaká pre všetkých…. ani low fat high carb nie (niekomu môže perfektne sadnúť, inému nemusí – a presne to bola pointa tohto článku).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *